srijeda, 19. jun 2024.

UDG akademsko i administrativno osoblje na International Staff Week na evropskim univerzitetima

Shodno dugogodišnjoj i uspješnoj saradnji koju Univerzitet Donja Gorica ima sa evropskim univerzitetima posredstvom Erasmus+ programa Međunarodna kreditna mobilnost (ICM), oko 60 saradnika i profesora sa Univerziteta Donja Gorica imali su priliku da učestvuju na International Staff Week na brojnim univerzitetima tokom studijske 2023/24 godine a samo neki od njih:

• University of Valladolid, Španija
  • University of Jaen, Španija
  • University de Coruna, Španija
  • ISAG European Business School, Portugal
  • WSG University, Poljska
  • Sopot University of Applied Sciences, Poljska,
  • Fatih Sultan Mehmet Vakif University, Turska
  • Vytautas Magnus University, Litvanija
  • Stefan Cel Mare University, Rumunija
  • Constantine the Philosopher University in Nitra, Republika Slovačka
  • Educons, Republika Srbija
  • i mnogi drugi

Tokom razmjene učesnici su imali prilike da se upoznaju sa različitim fakultetskim jedinicama univerziteta, razgovaraju s akademskim i administrativnim osobljem, ali i prezentuju UDG kroz održane aktivnosti. Naše kolege su učestvovale na brojnim radionicama vezano za Erasmus programe, programe održivog razvoja, značaja internacionalizacije visokog obrazovanja, i uticaja vještačke inteligencije na visoko obrazovanje. Pored navedenog stvorene su nove prilike i ideje za buduće projektne prijedloge.

U okviru razmjene za akademsko osoblje profesori i saradnici su održali predavanja studentima iz raznih oblasti. Takođe, na svakom od događaja organizovan je određeni broj kulturnih sadržaja tako da su učesnici imali priliku da se upoznaju sa kulturnim nasleđem zemalja koje su posjetili. Na International Staff Week učestvovali su i predstavnici brojnih visokoobrazovnih institucija širom svijeta što je rezultiralo novim sporazumima i prilikama.

Sprovedene aktivnosti bile su usmjerene na uspostavljanje efikasnih praksi i unaprijeđenje postojećih saradnji, ali kontinuiranoj praksi UDG-a da podstiče i doprinosi profesionalnom i ličnom razvoju akademskog i administrativnog osoblja.

Međunarodne nedelje za akademsko i administrativno osoblje su omogućile predstavnicima sa različitih univerziteta da razmjene znanje, iskustva i ideje, čime su se otvorile nove mogućnosti za inovativne pristupe u obrazovanju ali i prilike za dalji razvoj, unapređenje kvaliteta obrazovanja na UDG-u, kao i za izgradnju globalne mreže akademskih partnerstava koja će doprinjeti internacionalizaciji i povećanju kompetitivnosti UDG-a.