utorak, 23. februar 2016.

Takmičenje Case Study Show na UDG-u

Nevladina organizacija Youth of Montenegro organizuje takmičenje Case Study Show 2016 na kome će studenti crnogorskih univerziteta imati priliku da pokažu svoje znanje i kreativne sposobnosti pri rješavanju konkretnih poslovnih problema.  Takmičenje će biti održano od 9. do 11. marta na Univerzitetu Donja Gorica, a studenti mogu prijaviti svoj takmičarski tim do 2. marta na sajtu.

"Takmičarski zadaci predstavljaju aktuelne probleme sa kojima se suočavaju crnogorske i inostrane kompanije. Case Study Show 2016 je prilika da se kohezijom poslodavaca i studenata ukaže na potrebu za savremenijim modelima studiranja, ali i na neophodnost značajnije zastupljenosti studija slučaja u obrazovnom programu", saopšteno je iz NVO Youth of Montenegro.

Značaj ovog takmičenja prepoznali Ministarstvo ekonomije, Ministarstvo prosvjete i Glavni grad, Univerzitet Donja Gorica, kao i uspješne kompanije koje posluju u Crnoj Gori- Erste bank, Dukley, Porto Montengro, Telekom Crne Gore, Advokatska kancelarija Prelevic,  Ernst&Young Montenegro, portal zaposli.me.

"Studentski timovi koji budu predstavili najbolja rješenja osvojiće brojne nagrade, među kojima vrijedi istaći priliku za rad u nekoj od komapnija koje su podržale projekat, stručno studijsko putovanje, kao i vrijedne novčane nagrade. Takođe, partneri projekta pripremili su nagrade za sve učesnike na takmičenju", navedeno je u saopštenju.

Iako je primarni cilj ovog projekta podsticanje primjene studije slučaja tokom studiranja, web stranica casestudyshow.me će i nakon takmičenja funkcionisati kao portal koji će zainteresovanim crnogorskim studentima pružati informacije o prilikama za obavljanje stručne prakse.