utorak, 3. mart 2015.

Svečano otvoren prvi Dan knjige na UDG

Danas, 03.03.2015. godine u 12h na Univerzitetu Donja Gorica, svečano je otvoren Dan knjige u Biblioteci Univerziteta. Na otvaranju, prisutnima su se obratili Rektor Univerziteta Donja Gorica, prof. dr Veselin Vukotić, zatim dekan Fakulteta pravnih nauka i glavni urednik izdavačke kuće CID, prof. dr Dragan K. Vukčević, kao i gospodin Zoran Hamović, predstavnik izdavačke kuće Clio iz Beograda.

Rektor je u svom izlaganju napomenuo da je 03.03. dan koji nas podsjeća da je u temeljima UDG-a knjiga! Dan knjige na UDG-u  je dan kada će svi koji to žele, Univerzitetu pokloniti knjigu. Dan kada će svi započeti da čitaju novu knjigu. Dan koji budi i održava vjeru u knjigu. Dan koji nas opominje da ne gubimo radoznalost i ljubavi prema tišini, i dan koji nas opominje da i svi ostali naši dani treba da budu sa knjigom.

Dekan Fakulteta pravnih nauka i glavni urednik izdavačke kuće CID, prof. dr Dragan K. Vukčević je istakao da u civilizaciji koju je napravio ljudski rod, po njegovom mišljenju, postoje tri tvorevine veće od ostalih. Prva je ona kojom je čovjek pokušao da premreži vrijeme i ona se zove kalendar. Druga tvorevina ljudskog roda kojom je čovjek pokušao da premreži prostor i koja se naziva geografska karta, i treća tvorevina kojom je čovjek pokušao da uđe u svijet duha, jeste knjiga. Ove tri tvorevine su tvorevine kojima je čovjek pokušao da dosegne tajne vremena, prostora i duha.

Za sve studente koji su imali predavanja na Fakultetima, bio je organizovan kviz znanja. Za one studente sa najboljim i najkreativnijim odgovorima obezbijeđenje su knjige na poklon u ime događaja koji je organizovan danas na UDG-u. Knjige kao poklon uručene su i članovima Volonterskog kluba.

Dan knjige na UDG-u je dan dubljenja prijateljstva sa knjigom!