srijeda, 29. novembar 2017.

Rektor UDG, prof. dr Veselin Vukotić učesnik Svečane akademije povodom 40 godina od osnivanja Fakult

Rektor Univerziteta Donja Gorica, prof. dr Veselin Vukotić sa delegacijom, bio je u dvodnevnoj posjeti Fakultetu za bezbjednost, Univerziteta “Sv. Kliment Ohridski” u Skoplju  od 21. do 23. novembra 2017. Fakultet za bezbjednost osnovan je 1977 godine u sastavu Centra za obrazovanje kadrova (COKBOS).  Od osnivanja fakultet predstavlja jedinstvenu visokoobrazovnu instituciju na teritoriji bivše Jugoslavije sa namjenom za edukaciju kadrova za potrebe policije kao i bezbjednosne strukture u cjelini. U okviru posjete fakultetu, delegacija UDG-a je imala priliku da posjeti i Muzej kriminalistike koji je jedinstven u regionu.  Posjeta je organizovana u okviru obilježavanja 40 godina od osnivanja Fakulteta bezbjednosti pri čemu je bila organizovana Svečana akademija. Među učesnicima su bili i Fakultet bezbjednosti, Univerziteta u Beogradu, Fakultet bezbjednost, Univerziteta u Mariboru, zatim Fakultet za kriminalistiku, kriminologiju i studija bezbjednosti, Univerziteta iz Sarajeva, Univerzitet primijenjih nauka iz Velike Gorice, Srednja policijska škola iz Zagreba i dr. Tom prilikom prof. dr Veselinu Vukotiću, rektoru je uručena zahvalnica Fakulteta bezbjednosti u Skoplju. Tokom posjete prof. dr Veselin Vukotić se sastao sa prof. dr Sašo Korunovskim, rektorom Univerziteta “Sv. Kliment Ohridski” u Bitolju, prof. dr Nikolom Dujovskim, dekanom Fakulteta za bezbjednost  i ostalim predstavnicima fakulteta.  Rezultat učešća i posjete je potpisan Sporazum o saradnji u okviru kojeg je uspostavljena saradnja sa univerzitetom: potencijalne organizacije zajedničkih  studija, kao i zajednički nastup prilikom poziva za naučno-istraživačke radove i projekte.