četvrtak, 26. septembar 2024.

Predavanje Saše Mišoa, jednog od osnivača globalno prepoznatljive kompanije Glovo

Univerzitet Donja Gorica sa ponosom najavljuje predavanje Saše Mišoa (Sacha Michaud), jednog od osnivača Glova, globalno prepoznatljive multikategorijalne platforme za dostavu, koje će se održati u utorak, 1. oktobra 2024. godine u 12 časova u amfiteatru AS.

Saša Mišo, britansko-kanadski serijski preduzetnik i poslovni lider sa sjedištem u Španiji, svojom vizijom i inovacijama značajno je doprinio transformaciji dostavnih servisa širom svijeta. Osnivanjem Glova 2015. godine, zajedno sa Oskarom Pjerom (Oscar Pierre), kreirao je jednu od najbrže rastućih platformi u Evropi, Centralnoj Aziji i Africi. Glovo, danas prisutan u preko 23 zemlje i 1.500 gradova, povezuje stotine hiljada biznisa sa milionima korisnika, a 2022. godine je akviziran od strane njemačke kompanije Delivery Hero.

Prije nego što je osnovao Glovo, Mišo je imao istaknutu karijeru u kompaniji Betfair, a prije toga je bio pionir u osnivanju uspješnih preduzeća kao što su LatinRed, jedan od najvećih pružalaca internet usluga na španskom jeziku, i drugih kompanija u oblasti digitalne komunikacije i data centara.

Ovo predavanje predstavlja jedinstvenu priliku za studente, profesore i sve zainteresovane da iz prve ruke čuju inspirativnu priču o Glovovom startup putovanju, e-commerce-u, izazovima i uspjehu u digitalnoj ekonomiji. Mišo će, kroz svoje bogato iskustvo, pružiti dragocjene uvide o inovacijama, investicijama i budućnosti tehnoloških startapa. O predavaču možete pronaći još detalja na: https://www.crunchbase.com/person/sacha-michaud

Pozivamo vas da prisustvujete ovom značajnom događaju i iskoristite priliku da učite od jednog od najistaknutijih preduzetnika današnjice.