četvrtak, 26. septembar 2024.

Predavanje Divye Siddarth, jedne od 100 najuticajnijih mladih u oblasti vještačke inteligencije

U petak, 27. septembra, ugostićemo Divyu Siddarth, istraživačicu u Microsoft Research-u, na odjeljenju za političku ekonomiju i društvene tehnologije (PEST), i suosnivačicu Collective Intelligence Project-a. Njen rad se fokusira na korišćenje tehnologije za stvaranje pravednijeg društva, sa posebnim akcentom na decentralizovane tehnologije, vještačku inteligenciju i digitalnu demokratiju.

Divya je nedavno prepoznata kao jedan od ključnih umova koji oblikuju budućnost vještačke inteligencije u službi opšteg dobra!

Predavanje će se održati u petak, 27. septembra 2024. godine, u 10 časova, u amfiteatru AS na Univerzitetu Donja Gorica.

Pozivamo studente, profesore i sve zainteresovane da prisustvuju ovom značajnom događaju i iskoriste priliku da saznaju više o uticaju vještačke inteligencije i tehnologije na savremeno društvo od jedne od vodećih inovatora u ovoj oblasti!