petak, 13. septembar 2024.

Počinje distribucija EYCA kartica studentima prve godine na Univerzitetu Donja Gorica

Svi brucoši Univerziteta Donja Gorica generacije 2024/2025 koji imaju manje od 29 godina, od subote, 14. septembra će dobiti svoju kobrendiranu Evropsku omladinsku karticu (EYCA), koja im pruža mogućnost da koriste više od 250 popusta u našoj zemlji i preko 70 hiljada širom Evrope.

Studenti i studentkinje prve godine studija će se ovim putem pridružiti porodici od preko 85.000 EYCA korisnika u Crnoj Gori i preko 8 miliona širom Evrope koji putem kartice imaju mogućnost da uštede i više od 300 eura godišnje.

Evropska omladinska kartica (EYCA) pored različitih popusta i povoljnosti, predstavlja inovativnu platformu podrške mladima, kroz programe neformalne edukacije, podsticanje mobilnosti, zapošljavanja, volontiranja ali i povezivanja sa vršnjacima u zemlji i inostranstvu.

Pozivamo sve studente da nakon dobijanja kartice, preuzmu i mobilnu aplikaciju myEYC App (Android & iOS) kako bi sve dogovorene benefite mogli koristiti i digitalnim putem i redovno dobijali informacije o svim EYCA novostima direktno na svom telefonu. Dodatno, na samo jedan klik mogu imati pregled svim benefitima širom Crne Gore i Evrope, ali i pristup forumu, gdje se kroz komunikaciju sa mladima iz više od 40 zemalja mogu pokrenuti različite omladinske teme od značaja.

U želji da se dodatno podstakne digitalna i finansijska pismenost, uz #NoPlastic i #EcoFriendly kampanju, svi brucoši Univerziteta Donja Gorica koji do 31. oktobra preuzmu i registruju svoj profil na myEYC App će imati mogućnost da osvoje jednu od vrijednih nagrada: Sony Playstation 5, telefone Vivo Y36 8 i Realme C53, poklon vaučer za gorivo u vrijednosti od 500,00 eura i druge.

Svim brucošima želimo srećan početak akademske godine i mnogo uspjeha u narednom periodu. Srećni smo što će svi oni koji imaju manje od 29 godina pored EYCA kartice, imati priliku da osvoje i vrijedne nagrade, kao znak dobrodošlice u veliku međunarodnu EYCA porodicu. Želimo vam da uživate u svim povoljnostima koje vam EYCA nudi, a kako biste bili u toku sa svim novitetima, pratite nas na društvenim mrežama i provjeravajte informacije koje ažuriramo na sajtu i myEYC mobilnoj aplikaciji.” - rekli su u ime tima Evropske omladinske kartice (EYCA).

Info pult na kom se svi brucoši mogu informisati o povoljnostima koje nudi Evropska omladinska kartica (EYCA) biće postavljen na ulazu Univerziteta u periodu od 9-11. septembra u jutarnjim časovima.

Pozivamo brucoše da sve povoljnosti vezane za Evropsku omladinsku karticu (EYCA) pogledaju na EYCA veb sajtu https://www.omladinskakartica.me/, a studenti starijih godina koji nemaju svoju EYCA karticu, mogu besplatno da je naruče i preuzmu u digitalnom formatu na istoj stranici.

Projekat Evropske omladinske kartice (EYCA) u Crnoj Gori implementira NVO Centar za omladinsku edukaciju uz podršku i pokroviteljstvo Ministarstva sporta i mladih u ime Vlade Crne Crne Gore.