ponedjeljak, 12. novembar 2018.

Održana centralna svečanost proslave Dana Univerziteta Donja Gorica

U nedjelju, 11.11.2018. godine, održana je centralna svečanost proslave Dana Univerziteta Donja Gorica na kojoj je upriličena svečana dodjela diploma svim studentima UDG-a koji su diplomirali, specijalizirali, magistrirali i doktorirali u prethodnoj studijskoj godini. Na Univerzitetu Donja Gorica ove godine je diplomiralo 296 studenata na deset fakulteta (od ukupno dvanaest), odnosno petnaest studijskih programa. Ukupan broj studenata UDG-a koji su specijalizirali u tom periodu je 152. Ukupan broj odbranjenih magistarskih radova je 35, dok je 10 studenata odbranilo svoj doktorski rad na UDG-u tokom 2017/18. godine. Specijalni gosti ove svečanosti bili su g-din Osama Makkawa Koghali, šef UNICEF-a Crna Gora i NJ. E, ambasador Italije u Crnoj Gori, g-din Luca Zelioli, koji su udijelili laureate najboljim studentima, odnosno studentima koji su doktorirali. Centralni govor održao je rektor Univerziteta, prof. dr Veselin Vukotić. Pored profesora Vukotića, prisutne su pozdravili Armin Alibašić, prvi student UDG-a koji je doktorirao na Masdar Institute of Science and Technology, Khalifa University, Abu Dabi i Victor Tian, student Beijjing Union University iz Pekinga, koji na UDG-u boravi na razmjeni na programu Međunarodno hotelijerstvo i menadžment, a koji radi pod licencom najbolje svjestke škole iz te oblasti, Vatela iz Francuske. Govor Rektora UDG-a, na crnogorskom i engleskom jeziku, moguće je naći u priloženom file-u.