srijeda, 7. novembar 2018.

Likovni konkursu organizaciji Fondacije Sveti Petar Cetinjski, ,,Lik i djelo Svetog Petra Cetinjskog

Studenti Univerziteta Donja Gorica učestvovali su u nagradnom likovnom konkursu u organizaciji Fondacije Sveti Petar Cetinjski na temu ,,Lik i djelo Svetog Petra Cetinjskog''. Fakultet za dizajn i multimedije imao je čast da zajedno sa ostalim umjetničkim Fakultetima i Školama na teritoriji Crne Gore bude saradnik prilikom realizacije konkursa. Stručni žiri sastojao se od tri akademska slikara, zapaženih biografija, među njima i saradnica na Fakultetu za dizajn i multimedije Svetlana Dragojević, koja je omogućila učešće našeg Univerziteta u ovom projektu. Izložba studentskih radova otvorena je sinoć, 6.novembra, u Galeriji 42 stepena, na Cetinju. Izložbu su otvorili predstavnik Fondacije Mijo Aleksić, istoričarka umjetnosti Anastazija Miranovic i ministar kulture Aleksandar Bogdanović. Kompletna izložba biće preseljena 15. novembra, u Galeriju Pizana, Podgorica.