utorak, 25. septembar 2018.

Konkurs za šestu regionalnu školu političke filozofije dr Zoran Đinđić

Fondacija dr Zoran Đinđić u saradnji sa Fakultetom političkih nauka u Beogradu organizuje po šesti put Regionalnu školu političke filozofije dr Zoran Đinđić. Ove godine, tema škole je „Razgraničenje u složenim društvima“.  Cilj 6. regionalne škole političke filozofije dr Zoran Đinđić je da okupi 20 mladih stručnjaka iz oblasti društvenih nauka iz regiona zapadnog Balkana (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Srbija) koji bi zajedno učili, analizirali i raspravljali o pojmu i problemima razgraničenja u složenim društvima. Tema razgraničenja posebno je važna za razumijevanje političke filozofije dr Zorana Đinđića, čija su najvažnija politikološka djela (poput Nedovršene države) posvećena upravo toj temi.   Pravo učešća imaju studenti osnovnih (druga, treća I četvrta godina studija) i master studija iz svih oblasti iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore) Prednost prilikom selekcije imaće mladi koji su društveno angažovani kroz rad na univerzitetu, institutima, u nevladinom sektoru ili kroz politički aktivizam. U okviru škole biće organizovana predavanja, radionice i studijske posjete. Radni jezik škole je BHS. Škola će se održati u Beogradu od nedjelje 21.oktobra  do subote 27.oktobra 2018. godine. Troškovi prevoza i smještaja za učesnike koji nisu iz Beograda biće pokriveni. Detalji konkursa mogu se naći u prilogu.