četvrtak, 1. novembar 2018.

Koncert violiniste Luke Perazića

U okviru proslave dana Univerziteta Donja Gorica biće priređen koncert violiniste Luke Perazića.Koncert će se održati u četvrtak, 1.11.2018. u 12.30h u amfiteatru AS.

Luka Perazićje rođen 2001, u porodici muzičara. Sa 8 godina je počeo da svira violinu, u klasi prof. Vilija Ferdinandija, u  školi “Vasa Pavić”.  Sa 12 godina je imao prvi nastup sa orkestrom, a prvi solistički koncert kao petnaestogodišnjak.

Pored rada sa renomiranim prof. Ferdinandijem, pohađao je seminare kod uglednih violinista i pedagoga: Romana Simovića, Mihaila Bereznitskog, Vujadina Krivokapića, Marka Josifoskog, Jaroslava Nadrzickog, Antona Martinova, Marka Radonića, Marka Simovića, gudačkog kvarteta Beogradske filharmonije i kvarteta “Montenegro”.

Učestvovao je na velikom broju takmičenja u Srbiji, Italiji, Albaniji, Makedoniji, Češkoj i Velikoj Britaniji, gdje je osvajao uglavnom prve ili specijalne nagrade.

J.S.Bach: Adagio iz Sonate br.1 za solo violinu

K. Sen-Sans: Introdukcija i rondo capriccioso