četvrtak, 26. oktobar 2017.

Izložba povodom Dana Univerziteta Donja Gorica

Povodom DANA UNIVERZITETA DONJA GORICA, 9.11.2017. u Galeriji UDG, u 19h, umjetnica Mirjana Marsenić Vujović će predstaviti selekciju   pet  ciklusa   sa kojima se, do sada, u saradnji sa “Galerijom 106” iz Londona, više puta pojavila pred publikom  u inostranstvu.

Mirjana Marsenić Vujović je 2011. godine završila  Fakultet likovnih umjetnosti na Cetinju. Diplomirala je na odsjeku Slikanje u klasi prof. Branislava Sekulića.  Iste godine specijalističke studije nastavlja na School of Contemporary Art, Pont Aven – France (Američka akademija umjetnosti). Magistrirala je na  odsjeku Slikarstvo, na Fakultetu likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, u klasi prof. Ratka Odalovića, 2013. Godine.

Samostalne izložbe: A Journey through: the Forces of Nature (Hille & Zotova Art Gallery, Amsterdam, 2016), izložba slika Djetinstvo (Polimski muzej Berane, 2015), Passage of Time: The moment of recollection – Protok vremena: Trenutak sjećanja (Studio 106 Art Gallery, London, Velika Britanija, 2014), Godišnja doba (Umjetnički paviljon, Podgorica, 2013), instalacija Lutajući lokavanji (Trg od Kina – Kotor, 2013; Glavni gradski trg – Cetinje, 2012), Izložba slika – Kraljevsko pozorište Zetski dom (Cetinje, 2013), izložba slika Fakture i svjetlost (galerija “Buća” – Tivat, 2012) i Exhibition of Mirjana Marsenic & Agathe Pengrech (Hede, Francuska, 2011), izložba slika Utisak prirode (30. jubilarni Barski ljetopis - Bar, 2017).

“Svojim istraživanjem, kroz igru, Mirjana Marsenić Vujović povezuje  vrh i dno boje.

Na njenim radovima vidljivi su tragovi  neuhvatljive igre  vlage, magle  i svjetlosti, kao   i, rđastim  rukopisom  ispisanog svjedočanstva  o  vječnim dodirima  voda i onoga što voda više nije…

Na svojim slikama Mirjana nastoji da dočara koloritno i zagonetno lice prirode, kako na mikro, tako, i na makro planu. U skoro svim njenim radovima da se naslutiti  tajanstveni prasak svjetlosne game, gore, iznad i, prije svega.”

Milun Lutovac

UDG FU, 2017.