petak, 30. mart 2018.

Delegacija Univerziteta Klemson posjetila UDG

Delegacija Univerziteta Klemson iz Južne Karoline (SAD), posjetila je UDG u okviru programa Clemson University Study Abroad Program-Spring Semester in Belgrade u saradnji sa Fakultetom političkih nauka Univerziteta u Beogradu i Centra za studije Sjedinjenih Američkih Država. Pored studenata delegaciju je predstavljao šef departmana za političke nauke Univerziteta Klemson prof. dr Džef Pik. U okviru posjete gosti sa Univerziteta Klemson imali su priliku da čuju predavanja prof. dr Maje Drakić Grgur (Ekonomija i monetarni sistem Crne Gore) i mr Nikolete Đukanović (Spoljna politika i članstva Crne Gore u međunarodnim organizacijama). Pored predavanja delegacija Klemson Univerziteta je imala priliku da se upozna sa nastavnim osobljem i studentima UDG. Studenti Klemson Univerziteta su bili oduševljeni uslovima i načinom studiranja koji njihovi vršnjaci imaju na UDG. Kao znak prijateljstva članovi delegacije su na poklon dobili Almanah studija UDG. Univerzitet Donja Gorica se ovim putem zahvajuje Dekanu Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu prof. dr Draganu Simiću i mr Draganu Živojinoviću, čijim posredstvom je ova delegacija posjetila UDG i Crnu Goru.