četvrtak, 5. maj 2022.

Besplatna edukativna radionica "Modelovanje uticaja"

Univerzitet Donja Gorica poziva sve studente da se prijave i prisustvuju besplatnoj edukativnoj radionici, koju će u srijedu, 11. maja realizovati Ivan Tomović, programski menadžer Fonda za inovacije Crne Gore, a koja počinje u 12h.

Da podsjetimo, Social Impact Award (SIA) je najveći evropski program podrške društvenom preduzetništvu mladih, koji je 2009. godine pokrenut od strane Impact Hub-a i Univerziteta za ekonomiju i biznis u Beču, u partnerstvu sa Erste Fondacijom.

U Crnoj Gori ove godine program sprovodi NVO Centar za omladinsku edukaciju, uz generalno pokroviteljstvo Erste banke, Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma, Investiciono-razvojnog fonda, kompanije Kodio i Glavnog grada Podgorica, a naš Univerzitet pruža podršku u realizaciji ovog projekta. Ovaj međunarodni program je namijenjen mladim ljudima koji žele da razvijaju društveno preduzetništvo u zemlji i svijetu, steknu znanja i vještine i umreže se sa biznis zajednicom, kako bi svoju ideju uspješno sproveli u djelo.

Tri pobjednička tima odabrana od strane stručnog žirija očekuje početni kapital za realizaciju ideje u iznosu od po 1.500 eura, kao i prilika da stečena znanja i vještine predstave na internacionalnom SIA Samitu, koji se ove godine održava u Beču, a okupiće najbolje timove sa tri kontinenta (Evropa, Azija i Afrika).

Vidimo se na radionici! :)