petak, 20. septembar 2024.

Aktivnosti u okviru projekta University and Gender Mainstreaming - UNIGEM

Univerzitet Donja Gorica je u okviru projekta Gender mainstreaming u visokom obrazovanju UNIGEM, 19. septembra 2024. godine organizovao predavanje namjenjeno nastavnom osoblju na temu ,, Nasilje u porodici i multisektorska saradnja u suzbijanju nasilja u porodici i nasilja nad ženama''. Predavanje je održala Snežana Babović, ekspertkinja u oblasti rodne ravnopravnosti, nasilja u porodici i maoljetničke delikvencije.

Izlaganjem je naglašeno da nasilje predstavlja veliko opterećenje za zajednicu i ostavlja ozbiljne posledice na sve njene članove. Svaki incident nosi svoj jedinstveni istorijat, što stvara potrebu za dubljim razumijevanjem. Istaknuto je kako zakonski okviri često ne mogu u potpunosti obuhvatiti sve što se u praksi dešava. Zato je od ključne važnosti usmjeriti pažnju na uspostavljanje efikasnog sistema odgovornosti i podsticanja multidisciplinarne saradnje. Samo zajedničkim naporima različitih sektora možemo adekvatno odgovoriti na ovaj problem i zaštititi društvo u cjelosti.